Piszą o mnie

"Do konkursu o tytuł Fotoblog Roku 2011 zostało zgłoszonych ponad 800 fotoblogów. Oddano w sumie ponad 50 000 głosów, a strony konkursowe odwiedzono ponad 600 000 razy.
Fotoblogi to nie tylko prywatne pamiętniki dokumentujące czyjeś życie za pomocą fotografii. To także dokumentacja pasji, zainteresowań czy szalonych projektów ich autorów. Prowadzenie fotoblogu to duże wyzwanie, które wymaga wyjątkowej wytrwałości."

"Konkurs "Bezkrwawe łowy" miał na celu zachęcić uczestników do twórczego przedstawienia otaczającego nas świata natury. Fotografia przyrody ożywionej wymaga przecież od fotografa delikatności, cierpliwości i wyczucia. Nadesłane na konkurs prace przedstawiały niezwykle profesjonalne podejście do tematu i zaangażowanie autorów, a spośród ponad tysiąca fotografii, których wiele było na bardzo wysokim poziomie, ciężko było wybrać jedynie trzy. Dlatego jury jednogłośnie uznało, że trzecie miejsce należy się ex aequo trzem zdjęciom."

"Fotoblog "Foto wyprawy - budzikolos" został wyborem dnia z ważnych powodów. Pierwszy z nich jest oczywisty - to wysoka jakość fotografii. Kolejny powód, który odróżnia galerie internetowe ze zdjęciami od formy fotobloga, to wypowiedzi ich twórców. Wpisy Pawła Budzika, będące relacjami z wypraw fotograficznych, wciągają Czytelnika, są pełne pasji i świetnie opisują historię powstania zdjęć. Zwróciliśmy również uwagę na selekcję fotografii, autor nie pokazuje setek zdjęć, których odbiorca nie miałby czasu zobaczyć, a gdyby zobaczył, to z pewnością wszystkie nie zapadłyby mu w pamięć – dodanych zostało tylko kilka najlepszych kadrów, obok których nie przeszliśmy obojętnie."

"Przeglądając galerię Pawła koniecznie powinniście odwiedzić również jego blog budzikolos.blogspot.com, na którym opisuje swoje wyprawy fotograficzne. Pozwoli Wam to w pełni wchłonąć klimat jaki niesie ze sobą ten gatunek fotografii i poznać od kuchni zaplecze fotograficzne. W tym momencie nie chodzi już o same zdjęcia, ale o wyzwanie i przygodę. To już nie jest zwykłe focenie - natura jako temat do zdjęć jest niezwykle wymagająca. Nie ustawimy tutaj w kadrze fotografowanego obiektu według własnego widzi mi się, nie będziemy mogli spokojnie obejść go dookoła aby wybrać najlepsze kadr i złapać najkorzystniejsze ujęcie. To my musimy dostosować się do sytuacji i cierpliwie czekać na odpowiednią okazję. Jeżeli natura będzie dla nas łaskawa uda nam się ustrzelić kilka ciekawych zdjęć. Jeżeli nie, będziemy musieli spróbować szczęścia kiedy indziej."


Atlas pospolitych ptaków lęgowych Polski Wolontariat
(zbierałem dane występowania ptaków, ktore zostały wykorzystane w programie Monitoringu Pospolitych Ptaków Lęgowych)
"Powstanie tej książki było możliwe dzięki danym zbieranym od 2000 roku przez wolontariuszy OTOP w ramach Monitoringu Pospolitych Ptaków Lęgowych (MPPL) i opracowanym przez dr Lechosława Kuczyńskiego (UAM Poznań) oraz dr Przemysława Chylareckiego (MiIZ Warszawa, członek Zarządu OTOP)."


Atlas ptaków zimujących Małopolski Wolontariat
(zbierałem dane występowania ptaków na terenie Małopolski, które zostały wykorzystane w publikacji)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz